25.08.2020 – Relacja ze spotkania z pracodawcami

W dniu 31.07.2020 r. w Kaliszu odbyło się bezpłatne spotkanie informacyjne dla pracodawców zatrudniających oraz zainteresowanych zatrudnieniem cudzoziemców oraz dla migrantów już pracujących w Polsce.

W trakcie spotkania przedstawiciele Straży Granicznej, Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu oraz kaliskiej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przybliżyli zaproszonym gościom procedury związane z wjazdem, pobytem i pracą cudzoziemców, w szczególności w czasie ogłoszonego stanu epidemii.

Prelegenci odpowiadali również na szereg pytań dotyczących wątpliwości, z jakimi spotkali się pracodawcy przy zatrudnianiu cudzoziemców.

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 4 września 2020 r. w Kaliszu. Osoby zainteresowane udziałem serdecznie zapraszamy do kontaktu z Centrum Pomocy Migrantom w Kaliszu:

tel.: +48 572 571 182

e-mail: biuro.kalisz@caritas.org.pl

 

 

Na naszej stronie dostępna jest również do wysłuchania audycja radiowa, w której Pan Jacek Mroczek zajmujący się sprawami cudzoziemców w kaliskiej Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przypomina o tym na co zwrócić uwagę składając wniosek o pozwolenie na pracę, by rozpatrzony został możliwie szybko: